Agent Nieruchomości

5 rzeczy, w których pomoże Ci biuro nieruchomości Łódź

• Zakładki: 306


Sprzedajesz, kupujesz albo wynajmujesz nieruchomość w Łodzi? Możesz sporo zyskać, zatrudniając w tym celu biuro nieruchomości. Łódź ma niemały rynek nieruchomości, a więc i konkurencja jest spora. Jeśli wybierzesz dobre biuro, możesz sprzedać drożej, kupić szybciej i wynająć wygodniej, niż w przypadku samodzielnego zarządzania transakcją. Ale czym właściwie zajmuje się biuro nieruchomości? To przecież nie tylko zamieszczenie ogłoszenia, ale też szereg innych zadań, o których zazwyczaj nie wiemy, dopóki sami nie podejmiemy współpracy z biurem. 

Przekonaj się, za co odpowiada pośrednik. Poznaj 5 rzeczy, w których pomoże Ci biuro nieruchomości Łódź.

Co załatwi za Ciebie dobre biuro nieruchomości?

Dobry pośrednik to ten, który przeprowadzi Cię przez całą transakcję z kontrahentem. Lista obowiązków pośrednika zależy oczywiście od zapisów w umowie, ale dobre biuro nieruchomości Łódź będzie miało szeroki zakres usług wykonywanych w ramach umowy.

  1. Pośrednik pomoże Ci rozeznać się w cenach obowiązujących na rynku. Podpowie Ci, ile nieruchomość może być warta lub za ile opłaca się ją kupić lub wynająć. Po rozmowie z ekspertem zweryfikujesz swoje oczekiwania i ustalisz cenę nieruchomości, która będzie korzystna dla Ciebie, ale też atrakcyjna rynkowo.
  2. Biuro nieruchomości przeprowadzi Cię przez transakcję krok po kroku. Dowiesz się dokładnie, jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne, gdzie je uzyskać, co zrobić, żeby korzystnie zakończyć transakcję, jakie ceny negocjować, ile i na czym możesz zaoszczędzić. Biuro jest odpowiedzialne za cały proces od początku do końca i na bieżąco będzie Cię o wszystkim informować.
  3. Obowiązkiem pośrednika jest też sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości. Specjalista dokładnie zapozna się z dokumentacją (księgi wieczyste, status własnościowy, dane o meldunku, zadłużeniach, kwestie spadkowe). Będzie znał wszystkie aktualne przepisy z zakresu prawa budowlanego i obrotu nieruchomościami, dzięki czemu nic Ci nie umknie.
  4. To po stronie biura stoi organizacja wizyty u notariusza w celu podpisania umowy notarialnej i spisanie umowy przedwstępnej oraz protokołu zdawczo-odbiorczego.
  5. I wreszcie: biuro przygotuje i wystawi ogłoszenie. Podkreśli atuty oferty, zorganizuje sesję zdjęciową, a nawet zajmie się home stagingiem, jeśli ma taką usługę. Skoordynuje kontakt z klientem i proces sprzedaży/kupna, zajmie się prezentacją mieszkania i pomoże w negocjacjach oraz formalnościach.

Dzięki współpracy z biurem zyskujesz profesjonalne wsparcie w transakcji od A do Z.

Artykuł powstał przy współpracy z biurem nieruchomości Łódź House Factory.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
362 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *