Budowa

Jaki drut wiązałkowy wybrać do zbrojeń i jak określić potrzebną ilość?

• Zakładki: 53


Jeśli podjąłeś się realizacji inwestycji, jaką jest budowa domu, koniecznie zapoznaj się z pojęciem drutu wiązałkowego – obok stali zbrojeniowej stanowi bowiem nieodłączny element wszystkich etapów powstawania budynku jednorodzinnego. Jaki będzie najlepszy do wykonania zbrojeń i jak określić potrzebną ilość tego materiału? Odpowiedzi na interesujące Cię pytania znajdziesz poniżej.

Drut wiązałkowy do zbrojeń. Jaki będzie niezawodny?

Trwałe i stabilne zbrojenie decyduje o jakości realizowanej inwestycji. Solidnie podwiązaną konstrukcję uzyskasz, decydując się na odpowiednio miękki drut wiązałkowy  o średnicy 1,2 lub 1,4 mm. To dobry wybór nie tylko ze względu na łatwość wykonywania wiązań. Drut wiązałkowy o właściwej miękkości jest wytrzymały i nie pęka w trakcie użytkowania, tym samym nie opóźniając realizacji zlecenia. 

Ilu drutu wiązałkowego jest potrzebne na budowę domu? 

Drut wiązałkowy jest konieczny niemal na każdym etapie powstawania budynku jednorodzinnego, a jego ilość zależy m.in. od rozstawu strzemion i ilości łączonych elementów. O ile potrzebna ilość stali zbrojeniowej (prętów zbrojeniowych) najczęściej jest określona w projekcie domu, o tyle potrzebną ilość drutu wiązałkowego, wykorzystywanego m.in. do zbrojeń musisz ustalić samodzielnie. Najczęściej przyjmuje się 8-13 kg drutu wiązałkowego na jedną tonę stali zbrojeniowej, co w praktyce oznacza konieczność zakupu około 5-10 kg drutu w przypadku budynku mieszkalnego o powierzchni 75m2. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
263 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *