Bez kategorii

Dokąd pojechać na urlop w kwietniu?

• Zakładki: 456


Kwiecień to dobra pora na urlop, jeśli liczy się na wypoczynek bez wielkich tłumów turystów. Decydując się na wakacje w Europie warto mieć na uwadze, że raczej nigdzie jeszcze nie jest na tyle ciepło, by kąpać się w morzu, z kolei bardziej egzotyczne kierunki mogą być problematyczne ze względu na porę deszczową. Gdzie zatem spędzić wolny czas?

Egipt

Egipt gości turystów przez cały rok, co wynika po prostu z klimatu, jaki panuje w tym kraju. W kwietniu woda w morzu sięga około 22-24 stopni Celsjusza, więc da się w nim pływać i nurkować, można też wybrać się w podróż po pustyni, zwiedzając po drodze najsłynniejsze egipskie zabytki. Najprzyjemniej o tej porze roku będzie w kurortach nad Morzem Czerwonym: Hurghadzie, Sharm el-Sheikh, Makadi Bay, El Gouna.

Malta

Malta to wyspa na Morzu Śródziemnym i z roku na rok odwiedza ją coraz więcej turystów. Największym atutem tej wyspy jest mnogość zabytków, i to z praktycznie każdej epoki, do tego piękna architektura, zadbane plaże oraz możliwość uprawiania wielu sportów wodnych. Kwietniowa pogoda na Malcie jest bardzo przyjemna, a ceny są nieco niższe niż w trakcie wakacji. Zwiedzanie wyspy najlepiej zacząć od jej stolicy, czyli Valletty, potem można się udać do rybackiej wioski Marsaxlokk, jaskiń Blue Grotto, Mdiny, Błękitnej Laguny.

Dominikana

Kwiecień to w zasadzie koniec turystycznego sezonu na Dominikanie, bo od maja zaczynają tutaj padać intensywniejsze deszcze, a temperatura powoli staje się już trudna do zniesienia, zwłaszcza przez europejskich turystów. W kwietniu jednak wciąż można liczyć na dobre warunki, woda w morzu jest przyjemnie ciepła, a jeśli nawet zdarzy się deszcz, to jest on krótki i bardzo odświeżający. Jak można sprawdzić na https://okiemturysty.pl/, już od kwietnia ceny za nocleg zaczynają spadać, ale wszystkie turystyczne atrakcje są nadal dostępne – Dominikana to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Jest też co zwiedzać, bo w Santo Domingo, czyli stolicy tego kraju, jest cała dzielnica wpisana na listę UNESCO.

Izrael

Kwiecień to idealna pora na wyjazd do Izraela, szczególnie gdy w planach ma się zwiedzanie starożytnych zabytków. Warto mieć na uwadze, że w kwietniu jest Wielkanoc, co oznacza dużo religijnych uroczystości, które zwłaszcza w takich miejscach jak Jerozolima będą dla turystów ogromnym przeżyciem. Jeśli chodzi o pobyt nad morzem, to najlepsze warunki zapewni Eljat, bardzo słoneczny o tej porze roku, i z przyjemnie ciepłą wodą. Dla turystów Izrael jest bezpiecznym miejscem, niemniej dobrze jest trzymać się tych wytyczonych turystycznych szlaków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
393 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *