Technologie

Grzejnik dekoracyjny – modne i stylowe rozwiązanie

• Zakładki: 52


Grzejnik to urządzenie przede wszystkim do ogrzewania i usuwania wilgoci z pomieszczeń. Ponieważ walory estetyczne w ostatnich latach zyskują na znaczeniu, także producenci grzejników wychodzą na rynek z nowymi propozycjami. Z tego względu grzejniki dekoracyjne są tak popularne i modne.

Zastosowanie grzejników

Grzejniki w domu lub mieszkaniu to element niezbędny. Umieszczony w poszczególnych pomieszczeniach, szczególnie przy drzwiach balkonowych i pod parapetami okiennymi, ma za zadanie ogrzewanie powietrza. To jednocześnie niweluje wilgoć w powietrzu, która prowadzi do rozwoju groźnej dla zdrowia pleśni czy grzybów.

W związku z tym grzejniki mogą służyć także suszeniu drobnego prania lub ręczników po kąpieli. A ta stanie się przyjemniejsza, kiedy po wyjściu spod prysznica będzie można wytrzeć się ciepłym ręcznikiem.

Istotne jest odpowiednie dobranie grzejnika do danego pomieszczenia. W tym celu należy wziąć pod uwagę między innymi wielkość powierzchni do ogrzania i temperaturę, jaką chcemy uzyskać w domu.

Niekiedy grzejniki mają także walor estetyczny.

Grzejnik dekoracyjny – modne rozwiązanie do każdego wnętrza

Grzejnik dekoracyjny to taki, którego z całą pewnością nie próbujemy zabudować czy schować za meblami lub szafkami. Często zajmuje wręcz centralne miejsce – jest wyeksponowany, niezależnie od tego, czy montujemy go w łazience, salonie czy sypialni. Grzejnik staje się więc elementem wystroju, a dzięki temu, że na rynku funkcjonuje w różnych kolorach, kształtach i wielkościach, jest rozwiązaniem modnym i idealnym do każdego rodzaju wnętrza.

Coraz częściej grzejnikiem i jego ustawieniami możemy sterować z poziomu aplikacji mobilnej na smartfonie. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy planują inteligentny dom. Wówczas można kontrolować parametry i dowolnie je zmieniać. Oprócz tego korzystne jest zamontowanie termostatu, który reaguje na spadki i wzrosty temperatur i samodzielnie dobiera czas grzania.

Rodzaje grzejników dekoracyjnych

Wśród grzejników dekoracyjnych można wyróżnić:

  • grzejniki płytowe – front może być wykończony na różne sposoby: gładki, matowy, z połyskiem, w kolorze, z nadrukiem itp.,
  • grzejniki kolumnowe (żeberkowe) – w różnych kolorach, idealne do dużych pomieszczeń w industrialnym stylu, a także do niewielkich, jeśli postawimy na prostą formę,
  • grzejniki drabinkowe – o charakterystycznej i praktycznej budowie, idealnej np. do suszenia ręczników.

Oprócz tego musimy się zdecydować, czy grzejnik taki ma być pionowy, czy poziomy.

Jaki grzejnik dekoracyjny wybrać?

Na rynku dostępne są takie grzejniki, które wyposażone są w oświetlenie LED, a nawet głośniki z opcją podłączenia Bluetooth. Takie rozwiązanie jest idealne np. do salonu czy łazienki, gdzie leżąc w wannie możemy się relaksować przy ulubionej muzyce. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanitbuy.pl Łazienki w internecie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
97 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *