Technologie

Dekoracyjne żarówki LED i nie tylko, czyli jak urozmaicić wnętrze za pomocą oświetlenia?

• Zakładki: 58


W sklepach co rusz pojawiają się nowe rodzaje oświetlenia, które spełnia nie tylko funkcję praktyczną. Wiele elementów może także zupełnie odmienić wystrój naszego domu, mieszkania, czy też pojedynczego pomieszczenia. To właśnie oświetlenie może okazać się brakującą cegiełką do stworzenia kompletnej aranżacji o ciekawym charakterze. Gdzie montować dekoracyjne żarówki LED i inne elementy, by wprowadzić nieco nowoczesności do naszych wnętrz?

Kolorowe dekoracyjne żarówki LED

Żarówki LED już od dawna goszczą w wielu domach oraz mieszkaniach, a powód jest nam wszystkim dobrze znany. Są one przede wszystkim energooszczędne i to właśnie ta cecha przekonuje do montowania ich w swoim domu. Dużym plusem jest także fakt, że takie żarówki nie nagrzewają się, mają mały pobór mocy oraz dużą wydajność. Nic więc dziwnego, że również dekoracyjne żarówki LED podbiły serca wielu klientów. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni kolor żarówki, by uzyskać pożądany efekt dekoracyjny. Nie jest tajemnicą, że kolor oświetlenia może wpłynąć na nastrój osób przebywających w danym pokoju. Tym samym jesteśmy w stanie wykreować niezwykłą atmosferę we wnętrzu.

Nastrojowe oświetlenie na okna

Bardzo ciekawym pomysłem na urozmaicenie wystroju wnętrza jest zamontowanie oświetlenia na okna. Sprawdzi się ono szczególnie dobrze podczas wieczornego relaksu z książką lub filmem. Mamy do wyboru różne rodzaje oświetlenia na okna. Jednym z rozwiązań są lampki na baterie, ale zdecydowanie bardziej nowoczesne i jednocześnie trwałe będą taśmy LED. Ogromną zaletą takiego typu oświetlenia jest to, że w każdej chwili możemy zmienić jego miejsce i przyozdobić okno w innym pomieszczeniu według naszych potrzeb.

Dekoracyjne lampy i żyrandole

Często spotykanym dodatkiem w domach i mieszkaniach są ozdobne lampy oraz żyrandole. Mogą one przyjąć najróżniejsze kształty, wzory i faktury. Mimo wszystko bardzo ważne jest to, by ich stylistyka współgrała z pozostałymi elementami aranżacji pomieszczenia. Nie oznacza to, że ozdobna lampa nie może stać się punktem charakterystycznym. W tym zakresie mamy jednak wiele możliwości. Ciekawym dodatkiem może się również stać dekoracyjna lampka nocna, która jednocześnie przyda się podczas wieczornej lektury.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na dekoracyjne żarówki LED, czy też na inny ozdobny typ oświetlenia, wnętrze naszego domu lub mieszkania z pewnością zyska na oryginalnym klimacie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym ledcorn.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
147 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *