Technologie

Co to jest Solid Surface?

• Zakładki: 32


Tradycyjny kamień coraz częściej przegrywa z innowacyjnymi materiałami do łazienek. Jednym z najchętniej wybieranych tworzyw w nowoczesnych projektach umywalek jest Solid Surface. Ten uniwersalny materiał przypomina naturalny kamień, ale zdecydowanie przewyższa go pod kątem pewnych właściwości. Czym właściwie jest tworzywo Solid Surface na umywalki? Jakie ma właściwości? Kiedy zdecydować się na takie rozwiązanie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Materiał Solid Surface – co to?

Surowiec Solid Surface to kompozyt akrylowo-mineralny o wyjątkowo wszechstronnym zastosowaniu. Do jego produkcji są wykorzystywane składniki mineralne z żywicą akrylową. Dzięki tak zastosowanemu połączeniu otrzymujemy trwały i solidny materiał na umywalki, blaty i wanny. Mieszanka minerałów i żywicy otwiera przed nami całą gamę możliwości w kwestii kolorów i struktury, dlatego Solid Surface ma tak szerokie zastosowanie. To nie tylko blaty do łazienki i umywalki Solid Surface, ale też blaty kuchenne i robocze, parapety, listwy wykończeniowe oraz lady.

Poznaj właściwości tworzywa Solid Surface

Solid Surface to przyjemny w dotyku, ciepły i trwały materiał podobny do naturalnego kamienia. Jest łatwy w obróbce i termoplastyczny. Dzięki swoim właściwościom pozwala na realizację projektów na indywidualne zamówienie – takie rozwiązanie oferuje na przykład producent umywalek Danolit. Świetnie sprawdza się do tworzenia fantazyjnych kształtów, a przy tym pozwala tworzyć jednolite powierzchnie, np. umywalek i blatów, bez widocznych podziałów. Co ważne, łatwo utrzymać go w czystości dzięki jego nieporowatej strukturze. 

Czym jeszcze wyróżnia się materiał Solid Surface?

  • Wytrzymałość i odporność na środki chemiczne.
  • Możliwość wielokrotnej renowacji wyrobu.
  • Wysoka estetyka wykonania.
  • Możliwość dostosowania misy i blatu pod względem koloru i wymiarów.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
78 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *