Technologie

Bramy przesuwne teleskopowe – to warto wiedzieć

• Zakładki: 35


Bramy przesuwne teleskopowe montuje się zazwyczaj wtedy, gdy na podwórku jest krótki podjazd lub działka jest zbyt wąska na zwykłą bramę przesuwną. Po zamontowaniu takiej bramy zyskuje się więcej miejsca na posesji, które zajmowałyby otwierane skrzydła. Bramy teleskopowe wyposażone są w nowoczesny rodzaj napędu, a użytkowanie ich to czysta przyjemność. Aby tak było, montaż bramy musi być przeprowadzony z drobiazgową precyzją i z wykorzystaniem najlepszych elementów konstrukcyjnych.

Brama teleskopowa – czy warto?

Brama teleskopowa ma minimum dwa skrzydła o niedużych rozmiarach, które zachodzą na siebie w trakcie otwierania i zamykania. Działa bardzo szybko i można ją zamontować nawet w trudno dostępnym miejscu, np. na pochylonym podjeździe. Sprawdza się idealnie w połączeniu z różnymi typami ogrodzeń, np. z palisadowym, betonowym czy panelowym. Najczęściej tego typu bramy wykonane są z aluminium, aby były wystarczająco lekkie przy większej konstrukcji.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

Przede wszystkim zapytaj o dokładną specyfikację techniczną produktu. Idealne dopasowanie wszystkich parametrów to gwarancja płynnej pracy bramy w każdych warunkach. Zwróć uwagę na rolki jezdne, jeśli wybierzesz bramę szynową. Powinny być zrobione na bazie mocnego metalu ocynkowanego lub wytrzymałego plastiku. Bardzo ważne są także zawiasy teleskopowe, bo to dzięki nim zamocujesz stabilnie bramę w ogrodzeniu. Muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych i na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście aspekt estetyczny jest również bardzo istotny. Oprócz tego trzeba wymienić takie części jak wózki ocynkowane, wsporniki do mocowania liny do podłoża, zaślepki, koło pasowe czy profile prowadzące. Każdy element jest bardzo ważny, aby brama działała płynnie i przez wiele lat bez awarii.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą HI Motions – himotions.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
87 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *