Technologie

Pompy do wody – jak wybrać efektywne urządzenie?

• Zakładki: 45


Pompy do wody wykorzystywane są na szeroką skalę i to zarówno w przemyśle, ale i budownictwie, choć mają zastosowanie także w domach jednorodzinnych. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat, ale też poznać rodzaje, a dzięki temu znaleźć najbardziej efektywne urządzenie, które sprawdzi się dla danego użytkownika.

Pompa do wody – co warto o niej wiedzieć? 

Pompa do wody to nowoczesne urządzenie, które ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji czy też sieci wodociągowej bądź też dostęp wiązałby się z bardzo dużymi kosztami, a przez to przyłączenie stałoby się nieopłacalne. Pompa do wody może dostarczyć nie tylko wodę pitną, ale też szeroko rozumianą wodę przemysłową, która będzie służyć choćby do pielęgnacji ogrodu. Co ciekawe, pompy do wody mogą być dostosowane tak, aby odprowadzały nieczystości z toalety. 

Oferta pomp jest naprawdę duża, jednak przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę parametry, gdyż wpływają one na efektywność działania urządzenia, czy wygodę jego użytkowania. Źle dobrana pompa nie tylko może być awaryjna, ale też w znaczący sposób może zwiększyć koszty eksploatacyjne. 

Pompa głębinowa i hydroforowa – poznaj ich zastosowanie 

Dzięki pompie głębinowej można pobierać wodę użytkową, zarówno ze studni, jak i z innych zbiorników. W tym przypadku lustro wody powinno znajdować się poniżej 8 metrów. Tylko wtedy woda może być odpowiednio zasysana przez pompę, ale też przekazywana do zasilania danego układu. Taka pompa pracuje przy tym bardzo cicho. Z kolei pompa hydroforowa służy do pompowania czystej wody. Umieszcza się ją najczęściej poza budynkiem. Jej zaletą jest fakt, że sam proces pompowania wody jest w pełni zautomatyzowany. Jeżeli poziom wody się obniży, to dojdzie do spadku ciśnienia. Można też wybrać bardziej kompatybilne pompy, które można umieścić nawet w piwnicy czy kotłowni. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na samą pojemność zbiornika hydroforowego. Artykuł powstał przy współpracy z firmą WATER-MARK: https://sklep-watermark.pl/.      

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
96 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *