Technologie

Keramzyt – podstawowe informacje

• Zakładki: 49


Wszechstronność zastosowania oraz nieprzeciętne właściwości budowlane? W dzisiejszej publikacji przedstawiamy zalety wykorzystania nietypowego materiału o rosnącej popularności użytkowej- keramzytu. Zapraszamy do lektury!

Keramzyt jest formą kruszywa budowlanego, które powstaje w efekcie wypalenia gliny ilastej, a także specjalnych dodatków organicznych. Temperatura procesu obróbki termicznej wykazuje wartość od 1000 do nawet 1200 stopni Celsjusza.

Taki produkt charakteryzuje się pełną neutralnością wobec wody, pleśni, substancji chemicznych oraz ognia. Zestaw opisanych cech doskonale sprawdzi się podczas planowanych prac budowlanych.

Pustak keramzytowy- czy warto?

Zdecydowanie tak, co potwierdzają właściwości materiału. Bloczek keramzytowy jest wytrzymały, a jednocześnie bardzo lekki i dostosowany do wszelkich manipulacji mechanicznych. Lekkość struktury sprawia, że surowiec jest uniwersalny i podatny na ewentualne cięcia.

Kolejna zaleta odnosi się do parametrów akustycznych. Keramzyt bardzo dobrze pochłania wszelkiego rodzaju drgania i rezonowanie, a to przekłada się na wyciszenie wewnątrz budynku. Wówczas, domownicy mogą korzystać z pełnego spokoju.

Ostatnia właściwość pustaków keramzytowych zapewnia komfort termiczny. Skuteczna izolacja przeciwdziała niepożądanej utracie ciepła. Co więcej, surowiec jest polecany wszystkim osobom zmagającym się z alergiami, ponieważ keramzyt wykazuje odporność na wilgoć, a także niezdrowe drobnoustroje i grzyby.Artykuł powstał przy współpracy z firmą Budmater.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
130 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *