Remont

Jak położyć panele winylowe LVT?

• Zakładki: 44


Podłogowe panele winylowe LVT są rodzajem bardzo wytrzymałej wykładziny przemysłowej. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza nie tylko ogromnej odporności na zużycie, ale również ciekawemu wzornictwu i dużej uniwersalności – w zależności od wybranego rodzaju paneli podłogowych LVT, znajdują one zastosowanie w galeriach handlowych, biurach czy też w mieszkaniach, domach. Dostępne są także wodoodporne panele winylowe LVT oraz takie, które z powodzeniem można położyć na ogrzewanej podłodze. Podłogi winylowe LVT różnią się też sposobem montażu – jak prawidłowo położyć luksusowe panele winylowane zwane w skrócie LVT?

Montaż paneli podłogowych LVT

Panele winylowe LVT mogą być montowane metodą Dry Back lub bezklejową metodą typu „klik-klik”. Pierwsza z nich przypomina tradycyjne klejenie wykładziny PCW w rulonie – przed klejeniem paneli LVT należy odpowiednio przygotować podłoże, a następnie panele klejone są na całej powierzchni. Drugi sposób montażu paneli LVT opiera się o system „klik-klik” – do ich położenia paneli w systemie podłogi pływającej nie stosuje się kleju. Przypomina on więc montaż popularnych laminowanych paneli podłogowych, jakie najczęściej kładzie się w lokalach mieszkalnych. Dostępna jest również metoda kładzenia paneli LVT „loose-lay”, w której panele kładzie się luzem, bez klejenia. Ten sposób kładzenia paneli podłogowych jest najmniej czasochłonny, dlatego stosuje się go przede wszystkim przy szybkich remontach lub wynajmowanych powierzchniach.

Czy można samodzielnie położyć panele winylowe LVT?

Samodzielny montaż paneli podłogowych LVT jest możliwy, choć wymaga dużej wiedzy, staranności i zapoznania się z instrukcją obsługi. Ponadto należy pamiętać, że w przypadku reklamacji, producent uwzględnia roszczenia wyłącznie w przypadku profesjonalnego montażu podłóg. Decydując się na kładzenie płytek LVT we własnym zakresie, należy uwzględnić wszystkie parametry – sposób ich montażu uzależniony jest od ich rodzaju, odpowiednie przygotowanie podłoża oraz jakość wykorzystywanych materiałów, np. kleju. Dlatego co do zasady zaleca się profesjonalny montaż paneli winylowych LVT. Usługę taką oferuje firma AXIMO, której specjaliści bezpłatnie doradzają wybór najlepszej wykładziny przemysłowej, dostosowanej do potrzeb i oczekiwań właściciela obiektu, w którym zostanie ona położona.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
138 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *