Technologie

Jak dbać o umywalkę z kompozytu? Porady producenta umywalek Danolit!

• Zakładki: 52


Umywalki wykonane z kompozytu przy odpowiedniej pielęgnacji zachowują piękny wygląd na lata. Ale co właściwie znaczy „odpowiednia pielęgnacja”? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak dbać o umywalkę z kompozytu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak czyścić umywalki kompozytowe?

Umywalki z kompozytu mają charakterystyczną, gładką powierzchnię pozbawioną porów, dzięki czemu nie wnika w nie brud. Z tego powodu są proste w pielęgnacji, a pięknym wyglądem kompozytu możemy cieszyć się przez długie lata. Dbając o kompozyt, należy wystrzegać się żrących substancji, kwasów i rozpuszczalników. Umywalkę z kompozytu należy czyścić miękką ściereczką lub gąbką i zwykłymi środkami do czyszczenia. Producent umywalek kompozytowych Danolit zaleca również zastąpienie ściernych środków pielęgnacyjnych delikatnymi detergentami. Regularne czyszczenie łagodnymi preparatami chroni produkt przed odbarwieniami.

Prosta i szybka renowacja kompozytu

W razie potrzeby umywalki z kompozytu można naprawiać w prosty sposób. Ewentualne odpryski i ubytki można bez problemu uzupełnić materiałem, który potem poddaje się szlifowaniu i ponownemu polerowaniu. Na drobne rysy i zmatowienia wynikające z codziennej eksploatacji pomoże polerowanie, które możemy wykonać w każdej chwili przeznaczonym do tego celu środkiem. Małe pęknięcia można uzupełnić masą akrylową. Trzeba przy tym podkreślić, że kompozyt jest mniej podatny na uszkodzenia, niż choćby ceramika. 

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
205 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *