Technologie

Farba na dach – jaką wybrać?

• Zakładki: 33


Dach niewątpliwie jest ważną częścią konstrukcji domu. Zapewnia bezpieczeństwo, ale też wpływa na estetykę. Dlatego tak ważne jest aby o niego dbać. Trzeba stosować doskonałej jakości farby do jego malowania. Jaka farba na dach sprawdzi się najlepiej?

Jaką farbę na dach wybrać? 

Dach może być wykonany choćby z blachodachówek, które dość szybko się zużywają. Trzeba więc o nie zadbać. Niewątpliwie dach jest reprezentacyjną częścią domu, stąd jego estetyka ma również duże znaczenie. Jest on narażony na ciągłe działanie zmiennych warunków atmosferycznych, ale też intensywne promienie słoneczne, dlatego po jakimś czasie może zacząć płowieć. Można go więc pomalować, ale tutaj sprawa nie jest tak oczywista jak się wydaje, wszak tutaj trzeba znaleźć dobrą farbę. Doskonałym wyborem są farby z akrylu bądź poliwinylu. Rzeczywiście cechują je świetne właściwości mechaniczne. Zapewniają powłokę ochronną. Dzięki temu dach lepiej znosi zmienne warunki atmosferyczne, a przez to też lepiej się prezentuje. Takie farby mają lepszą przyczepność i tworzą na dachach powłokę elastyczną. 

Jak pomalować dach z blachy? 

Alternatywą dla tego typu farb mogą być emalie akrylowo-styrynowe. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Szybko schną. Nie musicie również kupować dodatkowo gruntu czy też podkładu, a więc zdecydowanie szybciej wykonacie daną pracę, a efekt wizualny będzie naprawdę dobry. Do tego typu prac przyda się pędzel, wałek bądź też natrysk. Wybór tego jak będziecie aplikować produkt zasadniczo zależy od Waszych preferencji. Możecie też postawić na farbę poliwinylowo-akrylową dostępną w różnych wariantach kolorystycznych. Emalia zapewnia świetną ochronę na zmienne i trudne warunki atmosferyczne. Jednocześnie tworzy trwałą powłokę, a więc dach będzie bardziej odporny na promieniowanie UV i nie będzie płowieć. Tego typu produkt również schnie bardzo szybko i już po godzinie można nałożyć kolejną warstwę. Dla najlepszego efektu trzeba poczekać 3 dni. Wtedy też zyskacie dobrą ochronę dachu. 

Dlaczego warto stosować farby do dachu? 

Farba na dach zapewnia jego ochronę i sprawia, że jest on jeszcze trwalszy. Przez dłuższy czas będzie też lepiej się prezentował. Duże znaczenie ma także fakt, że nawet po kilku latach jego estetyka będzie na najwyższym poziomie. Zwróćcie jeszcze uwagę, że Wasz dom dzięki temu będzie bardziej stylowy. Jednocześnie kolor farby bardzo łatwo możecie dobrać do koloru elewacji i stworzyć naprawdę estetyczną aranżację. Jeżeli zastanawiacie się jaka farba będzie najlepsza, to polecamy Wam farbę poliwinylową, która w swoim składzie posiada zawiesinę pigmentów i wypełniaczy w roztworze żywicy poliwinylowej. Zapewnia lepszą odporność na zmienne warunki, ale też ma działanie antykorozyjne. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SID Coating’s.         

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *