Budowa

Drut kolczasty – co warto o nim wiedzieć?

• Zakładki: 44


Drut kolczasty dostępny jest w różnych wariantach. Różni się nie tylko długością, ale też grubością. Wiadomo, że im grubszy drut, tym oczywiście cena jest wyższa. Ale z drugiej strony taki drut jest też trwalszy, odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne czy zerwanie. 

Najlepiej wybierać takie modele, które są wykonane z najwyższej jakości materiału. Najlepiej, aby drut był ocynkowany. Dzięki temu jest odporny na korodowanie i nawet po czasie nie traci swoich właściwości. Warto zauważyć, że dobre druty kolczaste są zgodne z normami tolerancji według polskiego prawa. Dzięki certyfikacji macie pewność, że kupujecie produkt, który rzeczywiście spełnia określone oczekiwania i standardy jakości. Warto jeszcze zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Otóż taki drut służy do ochrony  domu czy też zakładów przemysłowych. Można go zawiesić powyżej standardowego ogrodzenia i w ten sposób zyskać dodatkową warstwę chroniącą. 

Dlaczego warto postawić na drut kolczasty?

Jak już wspominaliśmy wybierając drut kolczasty należy kierować się jego jakością. Im mocniejszy drut, tym większa ochrona, choćby dlatego, że taki drut będzie naprawdę trudny do przecięcia. Jednocześnie nie będzie można tak po prostu przeskoczyć przez ogrodzenie, gdyż taki drut będzie rzeczywiście stanowił dobrą zaporę. Jeżeli więc szukacie dobrej jakości produktu, to musicie wiedzieć, że lepiej zapłacić więcej i wybrać drut naprawdę dobrej jakości niż inwestować w słabej jakości produkt, który będzie trzeba szybko wymienić. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń:  https://tanidrut.com/pl/.     

Fot. Shutterstock     

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
86 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *