Technologie

Dlaczego warto wybrać impregnat do drewna FOBOS® M-4?

• Zakładki: 32


FOBOS® M-4 to innowacyjny impregnat do drewna o wielu ważnych właściwościach. Do jego najważniejszych zalet należy ochrona drewna przed korozją biologiczną i rozprzestrzenianiem się ognia. Co warto wiedzieć o impregnacie do drewna FOBOS® M-4?

Impregnat do drewna fobos m-4. Jak stosować?

FOBOS® M-4, wyszukiwany także jako fobos m4, to impregnat do drewna produkowany przez polską firmę LUVENA SA, której siedziba mieści się w Luboniu koło Poznania. Preparat może być stosowany do zabezpieczania tarcicy budowlanej i drewna konstrukcyjnego.

Wyjątkowe właściwości omawianego impregnatu sprawiają, że pokryte nim drewno zyskuje najwyższą klasę nierozprzestrzeniania się ognia (klasa NRO) aż do stopnia niezapalności. FOBOS® M-4 chroni również pokryte powierzchnie przed owadami oraz grzybami pleśniowymi i domowymi.

FOBOS® M-4 – jak stosować?

Impregnat sprzedawany jest w formie proszku, z którego trzeba przygotować 30-procentowy roztwór. 1 kg preparatu należy stopniowo wsypywać do 2,3 l wody i jednocześnie mieszać do momentu, w którym proszek całkowicie się rozpuści.

FOBOS® M-4 służy przede wszystkim do zabezpieczania elementów drewnianych wewnątrz budynków, takich jak belki stropowe. Możesz używać go także na elementach zewnętrznych, ale musisz zabezpieczyć impregnowaną powierzchnię przed kontaktem z wodą, a grunt – przed kontaktem z impregnatem.

Preparat można nakładać, malując, spryskując lub kąpiąc w nim elementy drewniane. Malowanie i natryskiwanie powinno zostać kilkukrotnie powtórzone w co najmniej 4-godzinnych odstępach. Z kolei kąpiel w impregnacie do drewna powinna trwać około 8 godzin.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Chemialodz.pl Antidotum.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
252 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *