Budowa

Czwórnik PCV 110 50 – jakie jest jego zastosowanie?

• Zakładki: 45


Elementy systemu kanalizacji wewnętrznej muszą być odpowiednio dobrane, aby zapewniać trwałość całego układu. Jednym z elementów jest czwórnik PCV 110 50. Warto poznać jego zastosowanie.

Czwórnik PCV 110 50 – co warto o nim wiedzieć? 

Czwórnik jest niezwykle przydatnym i funkcjonalnym urządzeniem w każdej domowej instalacji kanalizacyjnej. Doskonałym wyborem może być najbardziej popularny czwórnik PCV 110 50. Dzięki temu elementowi można podłączyć ze sobą cztery osobne rury i stworzyć odpływy od wszystkich urządzeń sanitarnych. Czwórnik z polimeru kopolimerowego charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na uderzenia, uszkodzenia, działanie substancji chemicznych. W związku z tym świetnie sprawdza się na potrzeby instalacji kanalizacyjnej i świetnie sprawdza się przez cały okres użytkowania. 

Jaką funkcję pełni czwórnik PCV do kanalizacji wewnętrznej? 

Każdy z elementów instalacji kanalizacyjnej musi być podłączony do odpowiedniego podejścia. Gdy elementów do podłączenia do podejścia jest kilka, warto zastosować te o większej średnicy. Oczywiście misek ustępowych nie podłącza się do jednego podejścia wraz z innymi przyborami. Podejścia ukrywa się w bruzdach ściennych i osłania warstwą tynku na siatce. Uchwyty mocujące powinny umożliwiać ruchy termiczne rur. Umieszcza się je co 50-80 cm zawsze w pobliżu przyborów. Podejścia łączy się z pionami pod kątem 45 stopni i do tego właśnie wykorzystuje się czwórniki. Istotne znaczenie ma to, by podejścia miały jak najmniej załamań, czyli zmian kierunku przebiegu. Zatem czwórnik jest niezbędnym elementem zapewniającym sprawne odprowadzanie wody. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Plastmetix: https://www.plastmetix.pl/.          

Fot. Shutterstock 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
93 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *