Technologie

Chłodnica kanałowa – co warto o niej wiedzieć?

• Zakładki: 33


Są takie rozwiązania, które rzeczywiście wpływają na wygodę. Doskonałym tego przykładem jest chłodnica kanałowa. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety stosowania.

Czym jest chłodnica kanałowa?

Chłodnica kanałowa ma za zadanie utrzymać wybraną temperaturę powietrza, które napływa do pomieszczenia. Powinna ją cechować duża moc chłodnicza, nawet przy spadku ciśnienia przepływającego. Rzeczywiście wpływa ona na komfort użytkowania. Warto jednak zauważyć, że taka chłodnica uwzględnia spadki ciśnienia. Sama instalacja także nie nastręcza problemów. Należy pamiętać, że chłodnicę kanałową dobiera się pod kątem danej wentylacji oraz klimatyzacji. Dzięki temu można zyskać efektywną pracę, wygodę, ale też bezpieczeństwo użytkowania. Utrzymanie chłodnicy w czystości nie nastręcza problemów, przy czym należy pamiętać o tym, by regularnie czyścić bądź wymieniać filtry wstępne, które zabezpieczają urządzenie i zapewniają lepszy przepływ powietrza. W tym przypadku ich zapchanie w znaczący sposób wpływa na pracę. 

Chłodnica kanałowa – jakie są zalety jej użytkowania?

Dzięki chłodnicy można utrzymać wybraną temperaturę w domu. Jednocześnie jej praca jest cicha. Samo urządzenie rzadko ulega awarią, wystarczy tylko pamiętać o regularnej konserwacji. Wiele osób zastanawia się jednak, czy chłodnica może być alternatywą dla klimatyzatora. I tutaj zdania są podzielone, jednak wiele osób uważa, że wybierając dobrą moc chłodnicy rzeczywiście można w pewnym stopniu zastąpić klimatyzację. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w nowoczesnym budownictwie, gdzie współczynnik przenikalności ciepła jest naprawdę niski. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą COMAIR dobra wentylacja.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
143 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *