Budowa

Siatka ogrodzeniowa – praktyczne i tanie rozwiązanie

• Zakładki: 76


Wybór ogrodzenia ma znaczenie zarówno dla wygody, jak i dla funkcjonalności. Jeżeli szukacie taniego, a przy tym praktycznego ogrodzenia, to możecie postawić na siatkę ogrodzeniową. Dziś podpowiemy Wam, jaki model jest najlepszy.

Siatka ogrodzeniowa – jaką wybrać?

Siatka ogrodzeniowa ma szerokie spektrum zastosowania. Sprawdzi się jako ogrodzenie tymczasowe, np. działki budowlanej, czy domu, a nawet budynku firmowego. Trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie, że dobra siatka powinna być odporna na korodowanie. Dlatego też należy wybierać modele zabezpieczone w procesie ocynkowania. Dzięki temu są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i nawet po dłuższym czasie dobrze się prezentują. Zwróćcie jeszcze uwagę na grubość samego drutu. Nie powinna być ona mniejsza niż 3,1 mm. Taka siatka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale też odkształcenia, a dzięki temu zapewnia większe bezpieczeństwo. Pamiętajcie też, że siatkę można wykorzystać do zabezpieczenia, np. drzew przed bobrami czy też zabezpieczenia stawów z rybami. Jako zabezpieczenie szkółki drzew sprawdzi się siatka leśna. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o niezwykle łatwym oraz szybkim montażu. Można go wykonać samodzielnie, a przy tym nie trzeba dysponować specjalnymi narzędziami.

Jaki kolor siatki ogrodzeniowej wybrać?

Już wiecie, że siatka może służyć jako różnego rodzaju ogrodzenie, zarówno domów prywatnych, jak i budynków użytku publicznego. Możemy bardziej przyjrzeć się jej estetyce. Dostępna jest w kilku kolorach, zatem dobierzecie ją do budynku czy po prostu własnych preferencji. Do wyboru jest siatka w kolorze czarnym, zielonym, brązowym, a nawet grafitowym. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
221 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *