Budowa

Ogrodzenia z siatki krok po kroku

• Zakładki: 71


Czy potrzebna jest podmurówka pod ogrodzenie z siatki? Co jest niezbędne do wykonania takiego ogrodzenia? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Podmurówka do ogrodzenia z siatki – czy warto?

Płot wykonany z siatki może stanąć na tzw. podmurówce, ale nie jest to konieczne. Najczęściej jednak właściciele działek decydują się na jej wykonanie, bo zapewnia większą trwałość i stabilność ogrodzenia. Co prawda to podnosi koszty, więc jeśli planujesz szybką wymianę siatki np. na ogrodzenie kamienne, nie jest Ci potrzebna podmurówka. Jeżeli jednak siatka jako ogrodzenie ma wytrzymać kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, lepiej wykonać podmurówkę.

Ogrodzenia z siatki – krok po kroku

Wszelkie prace przy stworzeniu ogrodzenia z siatki należy zacząć od ustalenia wymiaru płotu. Oblicz dokładnie obwód terenu i ustal, w których miejscach znajdą się słupki montażowe. To także moment na decyzję dotyczącą wysokości płotu i tego, czy konieczna będzie podmurówka.

Kolejny krok to wybór konkretnej siatki i materiału, z jakiej jest wykonana. Ważna jest tu zatem wielkość oczek, a także grubość drutu i sam rodzaj siatki – ocynkowana czy z powłoką PVC.

Słupki montażowe niezbędne są na każdym rozpoczęciu i zakończeniu ogrodzenia (również przy furtce, bramie wjazdowej, w rogach i załamaniach). Przydają się także słupki pośrednie montowane między słupkami początkowymi i narożnymi, najlepiej co około 2-3 metry.

Na każdym słupku montażowym należy zamontować napinacze drutu (drut naprężający zapobiega deformacjom oraz zwiększa odporność i sztywność konstrukcji).

Niezbędne są również pręty napinające – pionowe – montowane w rogach i na słupkach początkowych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
118 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *