Remont

Ława drewniana – królowa PRL-u powraca na salony

• Zakładki: 56


Ława to mebel, który był jednym z symboli życia codziennego w Polsce Ludowej. To właśnie ona zdobiła salony mieszkań. Jednak po transformacji ustrojowej i po latach 90. XX wieku, mebel ten został skazany na zapomnienie. Teraz ława drewniana wraca na salony, a nawet zaczyna kojarzyć się z nowoczesnymi trendami w aranżacji wnętrz.

Ława drewniana w stylu PRL

Ława to klasyczny mebel z okresu PRL-u. Najczęściej wykonywana była z jesionu lub dębu, a jej blat był pokryty lakierem w kolorze brązowym lub mahoniowym. Charakterystycznym elementem ławy drewnianej z tamtego okresu jest noga mebla, która przypomina kolumnę o szerszej podstawie, zwężająca się ku dołowi. Jednymi z najpopularniejszych były kultowe „jamniki” w modelach T-46 i T-98.

Ława drewniana w nowoczesnej odsłonie

Dzisiaj ława drewniana zaczyna kojarzyć się z nowoczesnymi trendami w aranżacji wnętrz. Współczesne wersje mebla często są wykonywane z litego drewna w naturalnym kolorze, co dodaje im nowoczesności i elegancji. Blaty mebli mogą być pokryte specjalnym olejem lub lakierem, co zapobiega uszkodzeniom i zarysowaniom. Projektanci wnętrz coraz częściej proponują warianty ław, które posiadają nietypowe formy i wzory, co daje możliwość dostosowania ich do każdego stylu wnętrza.

Ława drewniana – nowa jakość w aranżacji wnętrz

Ława drewniana z powodzeniem może zastąpić np. stoliki kawowe czy stoły jadalniane. Jest to mebel funkcjonalny i niezwykle wytrzymały. Doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz. Będzie świetnie komponowała się we wnętrzach urządzonych w stylach skandynawskim, industrialnym i rustykalnym oraz retro nawiązującym do lat 50-70. XX w.

Fot. Anzys

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
206 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *