Budowa

Jak zbudować dobrą wiatę garażową?

• Zakładki: 392


Budowa betonowej wiaty garażowej nie musi być czasochłonna czy też trudna. W końcu i branża budowlana naprawdę dobrze się rozwija. Są nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, iż efektywność pracy jest wyższa. Doskonale na pewno sprawdzają się bloczki betonowe, tzw. loczki lego. Czas dowiedzieć się więcej na ich temat.

Bloczki betonowe jakość przez wielkie „J”

Wiata samochodowa jest niewątpliwie doskonałą alternatywą dla pełnego garażu. Otóż możecie ją wybudować na działce i co ciekawe możecie wybrać taki rozmiar, który pomieści nawet dwa samochody. Jednocześnie trzeba pamiętać, iż trwałość ma znaczenie, dlatego należy wybrać taki materiał, który można określić mianem trwałego i niezawodnego. 

Trafnym rozwiązaniem są więc betonowe bloczki, które wykonane są z użyciem najlepszego gatunku betonu C30/37. Posiadają specjalne wypustki, które niewątpliwie przypominają znane wszystkim klocki LEGO. Dzięki temu montaż jest niezwykle prosty, zaś układanie kolejnych warstw nie wymaga stosowania wszelkiego rodzaju spoiw czy nawet zapraw. Oczywiście warto jeszcze zwrócić uwagę na odporność bloczków betonowych na zmienne warunki atmosferyczne, ale i duże obciążenia. Co ciekawe sprawdzą się nawet na bardziej wymagającym terenie, który jest nierówny. Dlatego to wybór dla osób ceniących najwyższą jakość, którzy zawsze wybierają to, co najlepsze. 

Jak wykonać wiatę garażową szybko i solidnie? 

Jeżeli chcecie wykonać wiatę garażową szybko i solidnie, to oczywiście warto postawić na najlepsze materiały i tutaj rzecz jasna sprawdzą się bloki betonowe. Warto zauważyć, że ich montaż jest niezwykle prosty, niczym klocków, gdyż wystarczy tylko iż będziecie układać jeden bloczek na drugim. 

Oczywiście ze względu na ciężar przyda się tutaj specjalistyczny sprzęt. Tak jak już wspominaliśmy nie musicie stosować żadnej zaprawy, czy to cementowej, czy betonowej. Szybkość inwestycji przyspiesza także brak zastosowania spoiny poziomem. Takie rozwiązanie można określić mianem innowacyjnego. Macie pewność, że wykonując wiatę garażową z takiego materiału, uzyskacie wiatę, która posłuży przez wiele lat i co istotne będzie chronić Wasz samochód przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Takie rozwiązanie sprawdza się również przy budynkach wielorodzinnych i jest alternatywą dla klasycznego parkingu. Wystarczy tylko wykończyć wiatę odpowiednim zadaszeniem. Na takim rozwiązaniu skorzystają również warsztaty samochodowe, gdzie często jest postawionych wiele samochodów. Dach wiaty garażowej z bloczków betonowych może być wykonany z blachy. Trzeba przyznać, że koszt całej inwestycji nie jest wysoki, zaś wiata prezentuje się niezwykle okazale, a przy tym zabezpiecza przechowywane w niej samochody. Bloki betonowe to solidność i gwarancja jakości w stosunkowo przystępnej cenie. Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmater. Warto zapoznać się z ofertą na stronie internetowej: http://budmater.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
670 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *