Remont

Jak optycznie powiększyć mały przedpokój?

• Zakładki: 65


Przedpokój w większości mieszkań w blokach to małe, nieustawne pomieszczenie, którego aranżacja nie należy do najłatwiejszych. Powinien on być przede wszystkim funkcjonalny, jednak coraz więcej inwestorów zwraca uwagę także na design. Dzięki kilku trikom można sprawić, że przedpokój będzie wydawał się większy, niż jest w rzeczywistości. Dowiedz się, jak optycznie powiększyć mały przedpokój.

Jakie kolory optycznie powiększą mały przedpokój?

Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu niewielkiej przestrzeni, powinniśmy postawić na jasne kolory. Doskonale sprawdzą się beże, szarości, pastelowe barwy oraz biel. Biały kolor najlepiej odbija światło i doskonale współgra ze sztucznym oświetleniem. Decydując się jednak na białe ściany, koniecznie zestawmy je z jednym intensywnym kolorem – fuksją, czerwienią czy kolorem chabrowym. Pomogą nam w tym dodatki, takie jak mała pufa przydatna podczas zakładania butów czy niewielkie obrazki na ścianach. Do pomalowania ścian wybierzmy dobrej jakości wodoodporną farbę, z której bez trudu zmyjemy zabrudzenia, jakie w przedpokoju pojawiają się dosyć często.

Kilka trików na optyczne powiększenie małego przedpokoju

Aby optycznie powiększyć mały przedpokój, warto zainwestować w szafę na wymiar. Możemy także samodzielnie wykonać korpus, do którego domówimy drzwi do szafy przesuwnej – zmniejszymy dzięki temu koszty, wykorzystując dostępną przestrzeń w najlepszy możliwy sposób. Zamawiając drzwi do szafy, możemy poprosić, by ich wypełnieniem było lustro, które zwiększy walor funkcjonalny mebla, a także dodatkowo powiększy optycznie przedpokój.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Indeco.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
132 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *