Remont

Drzwi przesuwne – gdzie stosować?

• Zakładki: 61


Drzwi przesuwne mają szerokie zastosowanie. Używa się ich szczególnie tam, gdzie metraż wnętrza pozostawia wiele do życzenia. Dzięki specjalnego mechanizmu przesuwania zyskuje się o wiele więcej miejsca potrzebnego na uchylanie drzwi klasycznych. Nie ma też potrzeby umieszczania ich blisko ściany. Wnętrze staje się bardziej przestronne i atrakcyjne pod względem wizualnym. 

Drzwi przesuwne stosuje się przede wszystkim w szafach zwykłych, które mają przeszklenia lub nie. Często montuje się w szafach wnękowych, które znajdują się w korytarzach, sypialniach czy garderobach. Nawet w bardzo wąskim korytarzu korzystanie z takiej szafy jest proste i przyjemne. Natomiast  w innych pomieszczeniach takie drzwi doskonale maskują obecność szafy. Jest mniej widoczna, co wpływa z kolei na wizualne poszerzenie wnętrza.

Drzwi rozsuwane i składane

Bardzo ciekawe realizacje można stworzyć, zakładając drzwi rozsuwane. Mechanizm ich działania jest bardzo podobny do modelu przesuwnego. Różnica tkwi w sposobie rozsuwania skrzydeł drzwi – na dwie przeciwne strony. Bardzo często stosuje się je  w salonach oraz garderobach z  wejściem walk in closet. 

Z kolei drzwi składane mają cechy zarówno drzwi przesuwnych, jak i uchylnych. Montuje się je przede wszystkim w korytarzu, jako drzwi do niewielkiej szafy i w małej garderobie. Otwierają się lekko i delikatnie.

Oprócz ww. produktów są jeszcze inne, które równie ciekawie aranżują przestrzeń domową czy biurową. Wprowadzają do wnętrza niecodzienny charakter i wysoki poziom estetyki. Można ozdobić je wybraną grafiką lub zdjęciem i zamówić produkt na potrzebny wymiar.

 Artykuł powstał przy współpracy z firmą INDECO – producent szaf przesuwnych na wymiar – https://www.indeco.pl

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
118 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *