Budowa

Dom modułowy – w stanie deweloperskim czy pod klucz?

• Zakładki: 54


Co będzie lepszym wyborem: dom prefabrykowany odebrany w stanie deweloperskim czy jednak wykończony pod klucz? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań. Wybierz to, które bardziej odpowiada Twoim preferencjom oraz celowi, jakiemu ma służyć dom modułowy. Zapraszamy do lektury!

Dom modułowy w stanie deweloperskim – zalety i wady

Jeżeli szukasz budynku do zamieszkania przez Ciebie i Twoich bliskich i właśnie w tym celu oglądasz domy modułowe, cena zapewne stanowi istotny argument. W tym przypadku lepszym wyborem będzie dom modułowy w stanie deweloperskim, w którym na wykończenie poświęcisz tyle pieniędzy, ile chcesz. Ponadto będziesz miał duży wpływ na ostateczny wygląd domu – zwłaszcza pomieszczeń – więc finalnie zamieszkasz w budynku odpowiadającym Twoim preferencjom w wysokim stopniu.

Wadami tego rozwiązania są wydłużony czas oczekiwania na wprowadzenie się, konieczność zatrudnienia ekipy wykończeniowej – lub branie wolnego w pracy, by zrobić to samodzielnie – a także płacenie za inne mieszkanie w czasie czekania na nowy dom.

Dom modułowy pod klucz – zalety i wady

Dom prefabrykowany wykończony pod klucz stanowi doskonałą propozycję dla osób, którym obojętna jest estetyka wnętrz – mają niewielkie wymagania bądź planują wynająć dom modułowy innej osobie. Pozostawienie wykończenia domu w rękach firmy realizującej montaż skraca czas oczekiwania na wprowadzenie się, a co za tym idzie eliminuje koszt wynajmowania w tym czasie innego lokum.

Ponieważ wykończenie pod klucz może sprawić, że dom przybierze wygląd uniwersalny, hotelowy, nie każdy będzie się w nim czuł swobodnie i prawdziwie domowo. Ponadto koszt realizacji budynku wzrasta, co trzeba uwzględnić już w początkowym budżecie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Domkimarysia.com.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
288 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *